Návrh pomníku Miladě Horákové

V roce 2017 jsme se zúčastnili soutěže na pomník Miladě Horákové vypsaný Klubem dr. Milady Horákové.
Pomník měl být umístěn v zahradě Ztracenka v Praze 2.
S naším návrhem jsme se umístili na 3. honorovaném místě.


Vodní dům

V roce 2016 byla zprovozněna stavba Vodního domu, do jejíž expozice jsme dodávali následující exponáty:

  • model Střecha Evropy
  • mikroskopy
  • expoziční nádrž
  • dioráma mokřadu

Podrobné informace o Vodním domě naleznete na oficiálních stránkách.

 

Expozice Cesty časem - procházky třebíčskou historií

Od listopadu 2012 je nově otevřena interaktivní expozice "Cesty časem - procházky třebíčskou historií." Expozice se nachází v nově zrekonstruovaném zámeckém křídle, které je součástí areálu baziliky sv. Prokopa a bývalého Valdštejnského zámku v Třebíči. Autorem expozice je Doc. PhDr. Michal Stehlík PhD. Koncept  celkové instalace je zaměřen na všechny věkové kategorie dětí a mládeže, kterým má hravou formou přiblížit třebíčskou historii a zároveň ve městě provozovaná středověká i novověká řemesla.

Celkovou instalaci výstavy prováděla firma Amos Design Brno, pro kterou firma 3D-Atelier dodávala a instalovala několik výchovně naučných modelů pro sekci "historie a vývoj města."

Dominantní je 3D model historického vývoje osidlování od 1. období výstavby Klášteru a Podklášteří, včetně náměstí mezi hradbami, přes budování Předměstí, Nových dvorů, Židovského města, čtvrti Jejkov až po novodobou výstavbu železnice, vlakového nádraží, silničního průtahu městem a panelových celků, které leckdy necitelně zasáhly do pozvolného historického vývoje a urbanistického celku.

Vývojové etapy byly rozděleny podle období do čtyř barev. Návštěvníci mají možnost si sami skládáním jednotlivých dílů uvědomovat vývoj města včetně destrukčních zásahů v období 20. století.

Neméně zajímavým je i model bloku měšťanské zástavby složený z domu gotického, renesančního a barokního s ukázkou typických štítů daných slohových etap a s průhledy do interiérů, ve kterých je naznačena řada slohových etap, což je pro takovéto domy typické. Zároveň model ukazuje i zázemí měšťanských domů se stájemi, skladišti, sklepy... Možný je i pohled do střechy na typické tesařské zpracování krovů daného slohu.

Návštěvníci si mohou pomocí ovládacího panelu rozsvítit libovolnou místnost a zároveň se dočíst o funkčnosti a historickém zařazení daného místa.

 


Realizace expozice Muzea Vltavínů v Českém Krumlově

V červnu 2013 byla v Českém Krumlově otevřena moderní interaktivní expozice, která je věnována Vltavínu a na jejíž realizaci jsme se podíleli. Expozice Vám představí prvotřídní vzorky Vltavínu z různých nalezišť a také se zde můžete hravou formou dozvědět mnoho zajímavých informací.

 

 Více informací o Muzeu Vltavínů naleznete na oficiálních stránkách.

Kontakt

Michal Kutil - majitel

mobil: +420 603 157 022
kutil[z]3d-atelier.cz

Vít Záworka - majitel

mobil: + 420 602 383 664
zaworka[z]3d-atelier.cz